SSUPŠ Zámeček, s. r. o.

film o Zámečku prohlídka školy Jsme členem Asociace vyšších a středních odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory České republiky

logo Asociace Asociace vyšších a středních odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory České republiky
ŠKOLA ONLINE Go Out.cz Mapa školství.cz

Doplňujeme plzeňský betlém o Tři krále

17. prosince 2009: Tento rok se betlém rozšiřuje o skupinu Tří králů.

Na plzeňském náměstí pod vánočním stromem stojí betlém, jehož figury v životní velikosti vyráběli žáci naší školy pod vedením Petra Nováka. Ve čtvrtek 17. prosince v 16 hodin, pokud budete zrovna na náměstí, můžete vidět, jak do betléma přibudou figury Tří králů. Kolem toho samozřejmě uvidíte rozmanité scénické a pěvecké taškařice.

Před dvěma lety naši studenti pod vedením petra Novaáka namalovali figury základní scény narození páně. Ješíška v jestličkách, sv. Josefa a pannu Marii, vola a osla, v jejich pozadí pak symbol svaté chýše s hvězdou betlémskou.

Figury jsou v mírně nadsazené životní velikosti, aby se na velké ploše náměstí neztrácely. Jsou to ploché figury z překližky, iluzivně omalované. Pojetí vychází z renesanční tradice, které později dospělo k jakési zlidovělé formě líbezných betlémů.
Loni studenti namalovali ještě duplikáty tří základních figur, bez kterých se betlém neobejde (Ježíšek, Marie, Josef), aby mohly být rychle vyměněny v případě poškození. Dále vyrobili zcela nové figury, o které byl betlém rozšířen, pastýře nesoucího Ješíškovi beránka, druhého pastýře pískajícího na píšťalu a ovečku.

Tento rok se betlém rozšiřuje o skupinu Tří králů. Také letos se na jeho tvorbě podílejí studenti 4. ročníku oboru užitá malba v rámci předmětu praktická cvičení. Realizace malby na ploché figury ovšem probíhá i mimo vyučování. Nejnadějsnější návrhy studentů byly dotaženy do realizovatelné podoby, vlastní malbu pak provádní vybraní studenti pod vedením Petra Nováka.
Stávající betlém byl nainstalován 2. prosince na náměstí Republiky pod vánočním stromem.

Betlém 2009 - 3 králové

13.3.2015 14:20:43

Aktuální info

6. 9. 2019 od 18 hod: Vernisáž My ze Zámečku v Galerii 4 v Chebu

Foto k aktualitě - 6. 9. 2019 od 18 hod: Vernisáž My ze Zámečku v Galerii 4 v Chebu

Vystavují naši fotografové a grafici

27.8.2019 14:14:38

Hledáme UČITELE: matematika a základy přírodních věd

Foto k aktualitě - Hledáme UČITELE: matematika a základy přírodních věd

SUPŠ Zámeček hledá učitele s aprobací matematika a základy přírodních věd

27.8.2019 12:41:10

Odborné zájmové kurzy

Foto k aktualitě - Odborné zájmové kurzy

Na podzim 2019 budeme otvírat kurz ATELIÉR VOLNÉ TVORBY pod vedením malířky MgA. Evy Vlčkové. Informace (a další nabídka kurzů) zde v článku Odborné zájmové kurzy pro širokou veřejnost.

14.8.2019 15:01:08

Rezerve SUPŠ Zámeček - Proč studovat právě na Zámečku?

Foto k aktualitě - Rezerve SUPŠ Zámeček - Proč studovat právě na Zámečku?

Více vítězný krátký film studentek oboru Fotografie a audiovizuální tvorba. Získal 1. místo v v krajském kole youtuberské soutěže pro střední školy.

14.8.2019 14:47:46

Přípravný kurz k talentovým přijímacím zkouškám

Foto k aktualitě - Přípravný kurz k talentovým přijímacím zkouškám

Přípravný kurz k talentovým přijímacím zkouškám na střední umělecké školy bude otevřen také na podzim 2019. PŘIJÍMÁME PŘIHLÁŠKY emailem!

14.8.2019 14:45:54

TOPlist