SSUPŠ Zámeček, s. r. o.

film o Zámečku prohlídka školy Jsme členem Asociace vyšších a středních odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory České republiky

logo Asociace Asociace vyšších a středních odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory České republiky
ŠKOLA ONLINE Go Out.cz Mapa školství.cz

Stříbro na festivalu ledových soch

15.02.2010: Plzeňští sochaři František Bálek a Pavel Šťastný, absolvent naší školy (2008), získali stříbro na mezinároním festivalu ledových soch "Miluji" v ruském Čeljabinsku. Ocenění získali za svojí kompozici "All You Need Is Love" na motivy známé písně od Beatles.

Plzeňští sochaři bodovali na ruském festivalu ledových soch

Čeljabinsk / Praha - Plzeňští sochaři František Bálek a Petr Šťastný získali stříbro na mezinárodním festivalu ledových soch v ruském Čeljabinsku. V soutěži, která se v uralském městě konala 7. až 12. února pod názvem Miluji, uspěli se svou kompozicí Láska je všechno, co potřebuješ, kterou vytvořili na motiv známé písně skupiny Beatles All you need is love. Informovala o tom ruská agentura Ural-press-inform.

František Bálek a Pavel Šťastný se "stříbrnou" sochou

Festivalu s milostnou tématikou se zúčastnilo devět týmů, mezi nimiž byli mimo české dvojice sochaři z Moskvy, Permu, Archangelsku, Nižního Tagilu, Chabarovsku, Čeljabinsku a také z Nizozemska. Výtvarníci měli z ledu vytvořit ledový palác a romantickou alej pro zamilované. U příležitosti svatého Valentýna připravili také devět "dárků" pro zamilované.

Vítězem soutěže se se stala dvojice z Moskvy a Permu Ingrid Struenzeová a Sergej Ašichmin, která si za kompozici Ljubajuški odnesla 70.000 rublů (asi 44.000 korun). Bronzové medaile a 15.000 rublů (asi 9500 korun) získala rovněž ruská dvojice Sergej Potašov a Michail Buldakov z Archangelsku a Iževsku za sochu Zrozený cit. Češi získali odměnu 30.000 rublů (asi 19.000 korun). O svém úspěchu budou v úterý informovat na tiskové konferenci v Plzni.

Český tým patřil mezi favority soutěže. Pořadatelé upozornili, že Bálek, který kromě ledu pracuje také s pískem a bronzem, patří mezi nejzkušenější sochaře. Soutěží se účastní od roku 1985 a svou tvorbu představil na četných soutěžích a výstavách v zahraničí včetně Rakouska, Itálie, Dánska, Francie, Německa, Japonska, USA nebo Bangladéše.

Plzeňský výtvarník a pedagog Bálek získal před třemi léty stříbro na mistrovství Ruské federace v Salechardu na Jamalském poloostrově. Spolu s bratrem Josefem tehdy na polárním kruhu porazil 13 soutěžících z různých zemí. V Petropavlovské pevnosti v Petrohradě pak vystavoval před několika léty plastiky z různých materiálů - kamene, skla, bronzu, epoxidu i perleti.

Bálek objíždí mezinárodní soutěže v ledové tvorbě a bývá v nich úspěšný. V Česku se živí jako sochař, učí na třech školách a věnuje se i restaurátorství.

Autor: ČTK
www.ctk.cz
www.ceskenoviny.cz – zpravodajský server ČTK

13.3.2015 14:21:24

Aktuální info

6. 9. 2019 od 18 hod: Vernisáž My ze Zámečku v Galerii 4 v Chebu

Foto k aktualitě - 6. 9. 2019 od 18 hod: Vernisáž My ze Zámečku v Galerii 4 v Chebu

Vystavují naši fotografové a grafici

27.8.2019 14:14:38

Hledáme UČITELE: matematika a základy přírodních věd

Foto k aktualitě - Hledáme UČITELE: matematika a základy přírodních věd

SUPŠ Zámeček hledá učitele s aprobací matematika a základy přírodních věd

27.8.2019 12:41:10

Odborné zájmové kurzy

Foto k aktualitě - Odborné zájmové kurzy

Na podzim 2019 budeme otvírat kurz ATELIÉR VOLNÉ TVORBY pod vedením malířky MgA. Evy Vlčkové. Informace (a další nabídka kurzů) zde v článku Odborné zájmové kurzy pro širokou veřejnost.

14.8.2019 15:01:08

Rezerve SUPŠ Zámeček - Proč studovat právě na Zámečku?

Foto k aktualitě - Rezerve SUPŠ Zámeček - Proč studovat právě na Zámečku?

Více vítězný krátký film studentek oboru Fotografie a audiovizuální tvorba. Získal 1. místo v v krajském kole youtuberské soutěže pro střední školy.

14.8.2019 14:47:46

Přípravný kurz k talentovým přijímacím zkouškám

Foto k aktualitě - Přípravný kurz k talentovým přijímacím zkouškám

Přípravný kurz k talentovým přijímacím zkouškám na střední umělecké školy bude otevřen také na podzim 2019. PŘIJÍMÁME PŘIHLÁŠKY emailem!

14.8.2019 14:45:54

TOPlist