SSUPŠ Zámeček, s. r. o.

film o Zámečku prohlídka školy Jsme členem Asociace vyšších a středních odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory České republiky

logo Asociace Asociace vyšších a středních odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory České republiky
ŠKOLA ONLINE Go Out.cz Mapa školství.cz

Napsali o nás: Koho milují studenti? Mladá Fronta - Sedmička

18.2.2011: Sedmička: Koho milují studenti? I mobil. Studenti dostali valentýnku od vlastní postele, svého mobilu i akvarijní rybky. Článek vydala Mladá Fronta - Sedmička 18. února 2011. Celé znění článku si můžete přečíst zde.

Napsat dopis. Takový, jaký si vždy přáli dostat. A hlavně od svého vysněného pisatele. Takový úkol dostali od redaktora Sedmičky studenti Střední umělecko průmyslové školy Zámeček, která je jedinou svého druhu v Plzni.

Jejich učitelka češtiny Eva Bednářová předtím dlouho učila na gymnáziu. Podle ní se gymnaziální studenti s těmi z uměleckých škol nedají srovnávat. „Děti ze Zámečku jsou hrozně hodné, velice citlivé, s velkou představivostí a fantazií. Umí se velice dobře vžít do různých rolí a výborně vnímají umělecké texty,“ vysvětluje důvod, proč volba Sedmičky zamířila v tomto případě na Zámeček.

Navíc se tato střední škola stala na začátku roku vítězem celorepublikové soutěže Kalibrum, ve které si samotní studenti ze třech tisíc středních škol po celé republice volili nejzamilovanější střední školu. Zámeček byl ze všech středních odborných škol v republice nejúspěšnější. Ze spokojenosti, kterou si ve škole studenti užívají, se odvíjela i literární pohoda, při které valentýnky tvořili. „Valentýn ale není den, který by se tady moc slavil,“ uvádí učitelka. Možná i proto měla „zámečnická“ vyznání lásky do těch tradičních hodně daleko. Své dopisy „dostali“ studenti od velmi originálních odesílatelů. Třeba od vlastní postele, lampičky, mobilního telefonu, od jízdního řádu ze zastávky Kalikovský mlýn ...

Celý článek zde .

Zdroj článku: www.sedmicka.cz

Obrázek: www.sedmicka.cz
Zdroj obrázku: www.sedmicka.cz

13.3.2015 14:43:34

Aktuální info

6. 9. 2019 od 18 hod: Vernisáž My ze Zámečku v Galerii 4 v Chebu

Foto k aktualitě - 6. 9. 2019 od 18 hod: Vernisáž My ze Zámečku v Galerii 4 v Chebu

Vystavují naši fotografové a grafici

27.8.2019 14:14:38

Hledáme UČITELE: matematika a základy přírodních věd

Foto k aktualitě - Hledáme UČITELE: matematika a základy přírodních věd

SUPŠ Zámeček hledá učitele s aprobací matematika a základy přírodních věd

27.8.2019 12:41:10

Odborné zájmové kurzy

Foto k aktualitě - Odborné zájmové kurzy

Na podzim 2019 budeme otvírat kurz ATELIÉR VOLNÉ TVORBY pod vedením malířky MgA. Evy Vlčkové. Informace (a další nabídka kurzů) zde v článku Odborné zájmové kurzy pro širokou veřejnost.

14.8.2019 15:01:08

Rezerve SUPŠ Zámeček - Proč studovat právě na Zámečku?

Foto k aktualitě - Rezerve SUPŠ Zámeček - Proč studovat právě na Zámečku?

Více vítězný krátký film studentek oboru Fotografie a audiovizuální tvorba. Získal 1. místo v v krajském kole youtuberské soutěže pro střední školy.

14.8.2019 14:47:46

Přípravný kurz k talentovým přijímacím zkouškám

Foto k aktualitě - Přípravný kurz k talentovým přijímacím zkouškám

Přípravný kurz k talentovým přijímacím zkouškám na střední umělecké školy bude otevřen také na podzim 2019. PŘIJÍMÁME PŘIHLÁŠKY emailem!

14.8.2019 14:45:54

TOPlist