SSUPŠ Zámeček, s. r. o.

film o Zámečku prohlídka školy Jsme členem Asociace vyšších a středních odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory České republiky

logo Asociace Asociace vyšších a středních odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory České republiky
ŠKOLA ONLINE Go Out.cz Mapa školství.cz

Zámeček pomáhá japonským dětem

V úterý 27.3.2012 hostila SSUPŠ Zámeček skupinu dětí z Japonska, které přijely na návštěvu do České republiky z oblastí postižených tsunami. Škola pro děti připravila pestrý program v podobě výtvarných workshopů, ve kterých si zábavnou formou vyzkoušely různé výtvarné techniky.

V úterý 27. března hostila SSUPŠ Zámeček skupinu dětí z Japonska, které přijely na návštěvu do České republiky z oblastí postižených tsunami. Škola pro děti připravila pestrý program v podobě výtvarných workshopů, ve kterých si zábavnou formou vyzkoušely různé výtvarné techniky.

Návštěvu České republiky zorganizovala Česko-japonská společnost pro děti z oblastí postižených tsunami, které ztratily své domovy a často i rodiny. Týdenní pobyt se zajímavým programem má pomoci dětem nejen k psychické relaxaci a navázaní nových kontaktů, ale především k získání pozitivní motivace – a to mimo jiné prostřednictvím seznámení s naším kulturním dědictvím, které přežilo i navzdory různým nepříznivým historickým podmínkám. Jedním z prostředků je právě kulturní program na Zámečku – pro děti zde byla připravena sochařská dílna, kde si mimo jiné mohly vyzkoušet třeba sekání do kamene, malířský workshop interaktivní tvorby a výrobu upomínkových buttonů, tzv. „placek“ s vlastními motivy.

SSUPŠ Zámeček se do projektu zapojila i proto, že ji k Japonsku váže dlouholetý vztah - spolupracuje s partnerským městem Plzně Takasaki, které bylo katastrofou postiženo. Dlouhodobě spolupracuje také s Česko-japonskou společností. Škola již v minulých letech pořádala několik kaligrafických workshopů vedených japonským kaligrafistou a rovněž realizovala společně se studenty z Takasaki výtvarný projekt „Souběžná krajina obrazu“./p>

Děkujeme restauraci Kalikovský mlýn, která poskytla svačinku pro naše hosty.

Reportáž z akce ke shlédnutí zde. Autor: Miroslav Čapek.

Napsali o nás:

Děti z tsunami postiženého Japonska v Plzni: Subarashi (Plzeňský deník, 28.3.2012)
Japonští hosté v Plzni (Dnes, 28.3.2012)

Fotografie z akce - kliknutím na náhled zvětšíte fotografii.

Přivítání dětí na ZámečkuLosování pro rozdělení do skupinMalířský workshopVýroba placekNaši hostéFotíme se navzájem!PortrétováníMalířský worshopMalířský workshopMalířský workshopVýroba placekSochařský workshop - sekání do kamene

13.3.2015 10:52:10

Aktuální info

6. 9. 2019 od 18 hod: Vernisáž My ze Zámečku v Galerii 4 v Chebu

Foto k aktualitě - 6. 9. 2019 od 18 hod: Vernisáž My ze Zámečku v Galerii 4 v Chebu

Vystavují naši fotografové a grafici

27.8.2019 14:14:38

Hledáme UČITELE: matematika a základy přírodních věd

Foto k aktualitě - Hledáme UČITELE: matematika a základy přírodních věd

SUPŠ Zámeček hledá učitele s aprobací matematika a základy přírodních věd

27.8.2019 12:41:10

Odborné zájmové kurzy

Foto k aktualitě - Odborné zájmové kurzy

Na podzim 2019 budeme otvírat kurz ATELIÉR VOLNÉ TVORBY pod vedením malířky MgA. Evy Vlčkové. Informace (a další nabídka kurzů) zde v článku Odborné zájmové kurzy pro širokou veřejnost.

14.8.2019 15:01:08

Rezerve SUPŠ Zámeček - Proč studovat právě na Zámečku?

Foto k aktualitě - Rezerve SUPŠ Zámeček - Proč studovat právě na Zámečku?

Více vítězný krátký film studentek oboru Fotografie a audiovizuální tvorba. Získal 1. místo v v krajském kole youtuberské soutěže pro střední školy.

14.8.2019 14:47:46

Přípravný kurz k talentovým přijímacím zkouškám

Foto k aktualitě - Přípravný kurz k talentovým přijímacím zkouškám

Přípravný kurz k talentovým přijímacím zkouškám na střední umělecké školy bude otevřen také na podzim 2019. PŘIJÍMÁME PŘIHLÁŠKY emailem!

14.8.2019 14:45:54

TOPlist