SSUPŠ Zámeček, s. r. o.

film o Zámečku prohlídka školy Jsme členem Asociace vyšších a středních odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory České republiky

logo Asociace Asociace vyšších a středních odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory České republiky
ŠKOLA ONLINE Go Out.cz Mapa školství.cz

Studentský design

20. 3. – 2. 4. 2014: Celostátní soutěž a přehlídka prací studentů středních a vyšších odborných škol spojená se zasedáním Asociace vyšších a středních odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory České republiky se letos konala v Plzni.

Studentský design je nejprestižnější celostátní soutěž prací studentů SŠ a VOŠ z oboru komunikačního i produktového designu v České republice. Je pořádána již od roku 1991 vždy jednou z členských škol Asociace středních a vyšších odborných škol s uměleckými a uměleckořemeslnými obory ČR.

Letos byl pořadatelem této prestižní soutěže Zámeček. Součástí soutěže byla i přehlídka soutěžních prací , která byla vystavena na přelomu března a dubna v prostorách Fakulty umění a designu ZČU v Plzni. Výstava představila studentskou designérskou tvorbu v celé její šíři – nejen tradiční grafický design, ale také šperky, oděvy, nábytek, hračky, sklo, keramiku, knižní design a další. Do letošního ročníku se přihlásilo 31 škol s celkem stočtyřiceti pracemi.

První dubnový den se do Plzně sjela ze všech koutů republiky odborná komise, kterou čekal nelehký úkol vybrat z tohoto rozsáhlého souboru nejen vítěze soutěže, ale také kolekci nejlepších prací pro podzimní mezinárodní přehlídku současného designu „Designblok“ v Praze.

Soubor nádob MONO Držitelem letošní GRAND PRIX se stal Radek Brezar ze Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Železném Brodě s prací Soubor stolních nádob MONO, který za tuto práci obdržel také cenu Asociace vyšších a středních odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory České republiky.

My děti ze stanice ZOO Cenu Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni získala Karla Gondeková ze Střední průmyslové školy keramické a sklářské v Karlových Varech za Grafickou úpravu knihy „My děti ze stanice Zoo“.

Cenu veřejnosti VOX POPULI získaly dvě práce:

Franz Kafka - povídky Ilustrace, sazba a design knihy „Franz Kafka - Povídky“ Pavlíny Ryšavé ze Soukromé střední uměleckoprůmyslové školy Zámeček v Plzni.

Tracyho tygr Kniha William Saroyan: Tracyho tygr od Kateřiny Hubené z Vyšší odborné školy a Střední umělecké školy Václava Hollara v Praze.

Výsledky soutěže byly slavnostně vyhlášeny na slavnostní derniéře výstavy 2. dubna za účasti primátora města Plzně, ředitele Plzně 2015, děkana Fakulty designu a umění v Plzni a zástupců středních a vyšších uměleckých škol z celé republiky.

Souběžně se soutěží probíhalo v Plzni ve dnech 2. a 3. dubna také zasedání Asociace vyšších a středních odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory České republiky , kterého se zúčastnili ředitelé SŠ a VOŠ a přední představitelé českého uměleckého vzdělávání z celé republiky. Odborné semináře probíhaly v Domě Hudby a na Fakultě designu a umění ZČU v Plzni, součástí programu byla i návštěva naší školy a slavnostní derinéra Studentského designu.

Video o výstavě zde.

Těžká práce porotců:

Hodnocení poroty Hodnocení poroty Hodnocení poroty Hodnocení poroty Hodnocení poroty Hodnocení poroty

Návštěva na Zámečku:

Návštěva Asociace na Zámečku Návštěva Asociace na Zámečku Návštěva Asociace na Zámečku

Slavnostní derniéra a předání ocenění:

Derniera Derniera Derniera Derniera Derniera Derniera Derniera Derniera

Studentský design v médiích:

26. 3. 2014 - Plzeňské novinky.cz: Prestižní soutěž Studentský design 2014 se koná v Plzni
27. 3. 2014 - MF Dnes: Studentský design 2014
28. 3. 2014 - Plzeňský Deník: Když studenti zapojí fantazii
3. 4. 2014 - MF Dnes: Univerzita ukázala Studentský design
3. 4. 2014 - Plzeň 2015: Vítězem celostátní soutěže je Studentský design 2014 je Radek Brezar

Akci podpořili:

MŠMT dotací na Podporu soutěží a přehlídek v zájmovém vzdělávání
Plzeňský kraj Dotací z Fondu hejtmana

Logo MŠMT Logo Plzeňský kraj

12.3.2015 21:03:39

Aktuální info

6. 9. 2019 od 18 hod: Vernisáž My ze Zámečku v Galerii 4 v Chebu

Foto k aktualitě - 6. 9. 2019 od 18 hod: Vernisáž My ze Zámečku v Galerii 4 v Chebu

Vystavují naši fotografové a grafici

27.8.2019 14:14:38

4. 9. 2019 od 16:00: Zámeček s průvodem Vendelín 2019

Foto k aktualitě - 4. 9. 2019 od 16:00: Zámeček s průvodem Vendelín 2019

Výtvarným workshopem na náměstí Republiky zahájíme plzeňskou kulturní a divadelní sezónu 2019/20.

27.8.2019 14:12:50

Hledáme UČITELE: matematika a základy přírodních věd

Foto k aktualitě - Hledáme UČITELE: matematika a základy přírodních věd

SUPŠ Zámeček hledá učitele s aprobací matematika a základy přírodních věd

27.8.2019 12:41:10

Odborné zájmové kurzy

Foto k aktualitě - Odborné zájmové kurzy

Na podzim 2019 budeme otvírat kurz ATELIÉR VOLNÉ TVORBY pod vedením malířky MgA. Evy Vlčkové. Informace (a další nabídka kurzů) zde v článku Odborné zájmové kurzy pro širokou veřejnost.

14.8.2019 15:01:08

Rezerve SUPŠ Zámeček - Proč studovat právě na Zámečku?

Foto k aktualitě - Rezerve SUPŠ Zámeček - Proč studovat právě na Zámečku?

Více vítězný krátký film studentek oboru Fotografie a audiovizuální tvorba. Získal 1. místo v v krajském kole youtuberské soutěže pro střední školy.

14.8.2019 14:47:46

TOPlist