SSUPŠ Zámeček, s. r. o.

film o Zámečku prohlídka školy Jsme členem Asociace vyšších a středních odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory České republiky

logo Asociace Asociace vyšších a středních odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory České republiky
ŠKOLA ONLINE Go Out.cz Mapa školství.cz

Se SADROU do Finska

18. 1. - 22. 1. 2015: Proběhlo 5. setkání projektu SADRA ve Finsku.

Od 18. do 22. ledna proběhlo již 5. projektové setkání projektu SADRA, tentokrát ve finské městě Savonlinna. Studenti z šesti evropských zemí (Německo, Turecko, Bulharsko, Finsko, Lotyšsko, ČR) zde opět společně pracovali na realizaci projektu.

Jaké byly dojmy zúčastněných studentů, popisuje Martin Kula z 2. ročníku oboru fotografie:

Hned při výhledu z letadla připravujícího se přistát se nám naskytl pohled, který - jak se později ukázalo - nebyl zdaleka neobvyklý pro toto území, obzvláště v tomto ročním období. Nejde samozřejmě jen o sníh, jelikož ten je v zimě leckde po světě, mluvím o zajímavé pochmurné atmosféře, která se mi hned zprvu zdála úžasně zvláštní a stále se jeví jako něco velmi zajímavého.

Bylo to všechno pro nás tak jiné a tudíž zajímavé, že jsme byli většinu času spíše zaujati, a tak trvalo několik dnů, než na nás pochmurnost podtržená častými „komunistickými“ budovami začala v negativním smyslu trochu doléhat. Vlastně bych si troufl říci, že v tomto směru byla délka pobytu ideální. Řekl bych, že není divu, že je tu v průměru ročně dvakrát větší počet sebevražd, než u nás.
Co se týká obyvatel, se kterými jsme se zde setkali, jsou moje pocity poněkud rozpačité. Lidé se severskými rysy jsou tak zajímaví! Také mi přišli automaticky ochotní a laskaví, ovšem nebyli vůbec komunikativní a zdálo se, že většinou ani nestojí o to předstírat, že je nějak moc zajímáme.

Škola, která nám poskytla ubytování a účastnila se projektu také, nám nabídla prohlídku a představila nám obory, které se zde vyučují, jako například strojírenství, truhlářství, automechaniku, oděvní design.

Se zástupci ostatních škol spoluúčastnějících se projektu jsme navštívili místní hrad. Často jsme měli volno na působivé procházky místní zmrzlou krajinou, jednou byl součástí našeho programu i bowling a kantoři se několikrát sešli na jednání o projektu. My všichni jsme měli na programu prohlížení prezentací, které si každá země připravila a jejíž součástí bylo představit zemi, ve které žijeme, školu, na které studujeme a především to, v jaké fázi se nachází práce na bájích. Naše, české zpracování mýtu se setkalo s kladným hodnocením :).
Pobyt byl pro nás zajímavá zkušenost.

Náplň projektového setkání:

  • nafocení Evropy v kostýmu pro rámcový příběh
  • workshop "Tvorba a zdobení masek"
  • prezentace dosavadních výsledků práce na projektu

Fotografie: Martin Kula

23.9.2015 13:01:09

Aktuální info

6. 9. 2019 od 18 hod: Vernisáž My ze Zámečku v Galerii 4 v Chebu

Foto k aktualitě - 6. 9. 2019 od 18 hod: Vernisáž My ze Zámečku v Galerii 4 v Chebu

Vystavují naši fotografové a grafici

27.8.2019 14:14:38

4. 9. 2019 od 16:00: Zámeček s průvodem Vendelín 2019

Foto k aktualitě - 4. 9. 2019 od 16:00: Zámeček s průvodem Vendelín 2019

Výtvarným workshopem na náměstí Republiky zahájíme plzeňskou kulturní a divadelní sezónu 2019/20.

27.8.2019 14:12:50

Hledáme UČITELE: matematika a základy přírodních věd

Foto k aktualitě - Hledáme UČITELE: matematika a základy přírodních věd

SUPŠ Zámeček hledá učitele s aprobací matematika a základy přírodních věd

27.8.2019 12:41:10

Odborné zájmové kurzy

Foto k aktualitě - Odborné zájmové kurzy

Na podzim 2019 budeme otvírat kurz ATELIÉR VOLNÉ TVORBY pod vedením malířky MgA. Evy Vlčkové. Informace (a další nabídka kurzů) zde v článku Odborné zájmové kurzy pro širokou veřejnost.

14.8.2019 15:01:08

Rezerve SUPŠ Zámeček - Proč studovat právě na Zámečku?

Foto k aktualitě - Rezerve SUPŠ Zámeček - Proč studovat právě na Zámečku?

Více vítězný krátký film studentek oboru Fotografie a audiovizuální tvorba. Získal 1. místo v v krajském kole youtuberské soutěže pro střední školy.

14.8.2019 14:47:46

TOPlist