SSUPŠ Zámeček, s. r. o.

film o Zámečku prohlídka školy Jsme členem Asociace vyšších a středních odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory České republiky

logo Asociace Asociace vyšších a středních odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory České republiky
ŠKOLA ONLINE Go Out.cz Mapa školství.cz

Bohumil Sedláček - In memoriam

15. 6. - 24. 7. 2016: Výstava k poctě nedávno zesnulému Doc. PhDr. Bohumilu Sedláčkovi, CSc. v Galerii Jiřího Trnky v Plzni.

15. června - 24. července se koná v Galerii Jiřího Trnky v Plzni ( nám. Republiky 40) výstava připravená jako vzpomínka na nedávno zesnulého Doc. PhDr. Bohumila Sedláčka, CSc. Výstavu připravila Unie výtvarných umělců Plzeň ve spolupráci s naší školou.

Vernisáž: 15. června od 17:00 hodin

Výstava připravená jako vzpomínka na nedávno zesnulého doc. PhDr. Bohumila Sedláčka, CSc., má dvě části. Prvá ve 20 dílech představuje průřez malířskou tvorbou umělce od počátků v 60. letech po obrazy vzniklé nedlouho před smrtí. Druhá část je věnována jeho pedagogickému působení zejména na Zámečku.

Bohumil Sedláček pracoval ve výtvarném školství šest desítek let, zprvu na Sokolovsku, na Pedagogickém institutu v K. Varech a od 60. let na plzeňské Pedagogické fakultě na katedře výtvarné kultury. Věnoval se zejména dekorativní kompozici, písmu a teorii barvy. Později v obdobných oborech působil na Zámečku.

Za dlouhá léta učitelské práce prošly jeho výukou stovky studentů, samostatných tvůrců a učitelů výtvarné kultury. Všichni vzpomínají na svého pedagoga rádi, třebaže byl náročný a chyby v návrzích plakátů, diplomů atp. neodpouštěl. Studenti vždy také oceňovali jeho povahu, smysl pro spravedlnost, přímost, odborný rozhled, skromnost. Byl oblíbený i pro svůj vztah ke kočkám, jimž byl laskavým chovatelem a také malířem.
Vystavená obrazová kolekce je námětově členěna. Část patří kočkám, další celek tvoří portréty otce a přátel, dosud nikdy nevystavené, stejně tak jako některé rané práce.
Jádrem výstavního souboru jsou malířské záznamy mořské a domácí krajiny a dvě díla se sakrální tématikou, dovršující Sedláčkovo malířské dílo.

Protože výstava nemá ryze dokumentární charakter, nejsou vystaveny literární dokumenty, např. básně, deníky, glosy či kresebné záznamy různých výtvarných nápadů, postřehů, krajiny.

Celkem je vystaveno více než 30 děl a školních prací, vzniklých pod Sedláčkovým pedagogickým vedením.

Bohumil Sedláček zemřel 6. 4. 2016.

(Text k výstavě: PhDr. Jana Potužáková)

Pozvánka:

Pozvánka - strana 1

9.12.2016 12:15:13

Aktuální info

6. 9. 2019 od 18 hod: Vernisáž My ze Zámečku v Galerii 4 v Chebu

Foto k aktualitě - 6. 9. 2019 od 18 hod: Vernisáž My ze Zámečku v Galerii 4 v Chebu

Vystavují naši fotografové a grafici

27.8.2019 14:14:38

Hledáme UČITELE: matematika a základy přírodních věd

Foto k aktualitě - Hledáme UČITELE: matematika a základy přírodních věd

SUPŠ Zámeček hledá učitele s aprobací matematika a základy přírodních věd

27.8.2019 12:41:10

Odborné zájmové kurzy

Foto k aktualitě - Odborné zájmové kurzy

Na podzim 2019 budeme otvírat kurz ATELIÉR VOLNÉ TVORBY pod vedením malířky MgA. Evy Vlčkové. Informace (a další nabídka kurzů) zde v článku Odborné zájmové kurzy pro širokou veřejnost.

14.8.2019 15:01:08

Rezerve SUPŠ Zámeček - Proč studovat právě na Zámečku?

Foto k aktualitě - Rezerve SUPŠ Zámeček - Proč studovat právě na Zámečku?

Více vítězný krátký film studentek oboru Fotografie a audiovizuální tvorba. Získal 1. místo v v krajském kole youtuberské soutěže pro střední školy.

14.8.2019 14:47:46

Přípravný kurz k talentovým přijímacím zkouškám

Foto k aktualitě - Přípravný kurz k talentovým přijímacím zkouškám

Přípravný kurz k talentovým přijímacím zkouškám na střední umělecké školy bude otevřen také na podzim 2019. PŘIJÍMÁME PŘIHLÁŠKY emailem!

14.8.2019 14:45:54

TOPlist